statystyki szczegółowe

Aktualności

REMIS NA STARCIE SEZONU. PIAST - ZŁOMEX 1:1

• autor: hutniczek1950, 2014-08-18 15:20

W niedzielne popołudnie 17 sierpnia podopieczni Tomasza Kępskiego zainaugurowali nowy sezon 2014/2015. W pierwszym spotkaniu rozegranym na obiekcie w Wołowicach Zjednoczeni Branice zremisowali z tamtejszym Piastem 1:1.

Początek spotkania był wyrównany, jednak to goście z Branic z każdą upływającą minutą zaczynali osiągać przewagę. Już w 11 minucie bliski szczęścia był powracający do Złomexu Jarosław Krzyk, którego uderzenie minimalnie minęło światło bramki. Chwilę później przed szansą stanął Zegarek, który świetnie wbiegł w pole karne przejmując podanie Tomasza Małoty, jednak nieczysto trafił w futbolówkę i posłał ją obok słupka. Gospodarze szukali okazji z kontrataku i stałych fragmentów gry, lecz nie przynosiło to efektów. Złomex na prowadzenie wyszedł po 23 minutach gry, kiedy do bramki trafił Waldemar Kalisz. W tej sytuacji 22- letni zawodnik Złomexu dośrodkowywał w pole karne, lecz piłka bezpośrednio znalazła drogę do bramki, wcześniej odbijając się od słupka. Radość Złomexu nie trwała zbyt długo, gdyż 9 minut po objęciu prowadzenia przez braniczan na boisku w Wołowicach znów był remis. Niepewnie wychodzący z bramki Oszczypała został uprzedzony przez napastnika gospodarzy, który przelobował golkipera Złomexu i wyrównał stan gry. Pod koniec pierwszych 45-minut obie ekipy miały swoje szanse, jednak nie potrafiły ich zamienić na gole.

Po wyrównanym początku drugiej połowy do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy od 60 minuty zdecydowanie przeważali i stwarzali sobie dobre, czasami wręcz wyśmienite okazje do objęcia prowadzenia. Podopieczni Tomasza Kępskiego zagrozili ze stałych fragmentów gry, a najlepsza okazja miała miejsce w 56 minucie gry, kiedy do bramki nie trafił powoli żegnający się z Złomexem Paweł Brak. W kolejnych minutach to gospodarze marnowali wyborne sytuacje, a broniący Oszczypała miał okazję na rehabilitację po błędzie przy wyrównującym golu. Końcowe minuty całkowicie zdominowali gracze Piasta, którzy atakowali do ostatnich sekund i w 94 minucie zmarnowali niemal stuprocentową sytuację.

Spotkanie dobiegło końca i zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Remis powinien zadowolić kibiców Złomexu, gdyż jest to pierwszy (nie licząc wygranej walkowerem z Jordanem) zdobyty na wyjeździe punkt od dziewięciu spotkań. Na zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym Zjednoczeni Branice czekają od 15 czerwca 2013 roku, kiedy to pokonali Gościbię Sułkowice.

W meczu z Piastem w drużynie Złomexu pojawiły się nowe twarze. Po raz pierwszy w barwach Złomexu zagrał Marcin Oszczypała, Michał Dudek oraz debiutujący w pierwszym zespole Patryk Wawrzyńczak.