statystyki szczegółowe

Aktualności

CENNE ZWYCIĘSTWO W LISZKACH

• autor: hutniczek1950, 2014-08-31 00:53

W ostatnią sobotę sierpnia 2014r. ekipa Złomexu rozegrała spotkanie 3.kolejki krakowskiej Okręgówki (gr.II). Po słabym, niezbyt ciekawym meczu podopieczni Tomasza Kępskiego wygrali z beniaminkiem ligi Liszczanką Liszki 2:1.

7. Tomasz Małota bramka
8. Tomasz Kępski czerwona kartka   (za faul w 82 minucie)
9. Norbert Dubina   zmiana 45" Tomasz Ulman
10. Tomasz Bystroń
11. Paweł Zegarek bramka

Początek spotkania należał do gości, czego potwierdzeniem jest bramka zdobyta w 3 minucie. Po kwadransie gry do ataku ruszyli gospodarze, jednak nie zdołali sobie wypracować klarownej sytuacji do zdobycia gola. W 30 minucie rywalizacji przed szansą na objęcie dwubramkowego prowadzenie stanęli goście, jednak uderzenie Tomasza Małoty otarło się o poprzeczkę. Sześć minut później beniaminek z Liszek wyprowadził kontratak i zdobył wyrównującą bramkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1, choć to goście mieli lepsze okazje do zdobywania goli.

Drugą część gry rozpoczęliśmy w sposób identyczny, jak pierwszą, czyli szybkiego trafienia gości. W 50 minucie meczu do sieci trafił pomocnik Zjednoczonych Tomasz Małota, który uderzeniem z woleja strzeli pierwszą bramkę w nowym sezonie. W kolejnych minutach Złomex atakował, lecz golkiper Liszczanki skutecznie interweniował. W 78 minucie po rzucie rożnym gorąco było pod bramką gospodarzy, gdzie uderzenie Tomasza Ulmana zatrzymało się na słupku. Od 80 minuty ekipa z Branic musiała grać w osłabieniu, gdyż za faul Tomasz Kępski obejrzał czerwoną kartkę. W końcowych minutach pojedynku Złomex został zepchnięty do defensywy, lecz nie dał już sobie wyrwać trzech punktów. Pomogła konsekwentna gra i poprzeczka, w którą trafił gracz gospodarzy.

Zdjęcia: Liszczanka - Złomex

Zjednoczeni Branice wygrali pierwsze spotkanie wyjazdowe od 15 czerwca 2013 roku (nie licząc walkowera z Jordanem), wtedy Złomex pokonał Gościbię Sułkowice 3:1. Bez wątpienia to dobry prognostyk przed zbliżającymi się spotkaniami.