statystyki szczegółowe

Aktualności

JUNIORZY REMISUJĄ W STANIĄTKACH. CZARNI - ZŁOMEX 3:3

• autor: hutniczek1950, 2015-06-22 22:24

W przedostatniej kolejce sezonu 2014/2015 wielickiej II ligi juniorów drużyna Złomexu rozegrała wyjazdowe spotkanie w Staniątkach z tamtejszą ekipą "Czarnych". Po ciekawym, wyrównanym pojedynku Zjednoczeni podzielili się punktami remisując 3:3.

Przed spotkaniem oba zespołu dzieliły zaledwie dwa punkty. Czarni z dorobkiem 54 punktów zajmowali drugą pozycję w tabeli, Złomex zaś plasował się na trzecim miejscu.

Goście od pierwszych minut ruszyli na przeciwnika, jednak to miejscowi po niespełna kwadransie objęli prowadzenie. Po wykonanym stałym fragmencie gry piłka trafiła przed szesnastkę, skąd jeden z zawodników Czarnych hukną z pierwszej piłki dając swojej ekipie pierwszego gola. Złomex próbował odpowiedzieć, lecz nie stwarzał sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. W pierwszych 45 minutach gospodarze byli drużyną lepszą i jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie, bramkę zdobywając ponownie po stałym fragmencie. Tym razem po interwencji bramkarza piłka powędrowała pod nogi napastnika, który zgrał ją do nieprzypilnowanego w polu bramkowym kolegi. Ten bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej części role się odmieniły i na boisku dominowali gracze z Branic. W 54 minucie gry arbiter odgwizdał ewidentne zagranie ręką w polu karnym gospodarzy i braniczanie stanęli przed szansą na zmniejszenie strat. Do jedenastki podszedł Kalisz, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna, jednak przyjezdnych uratowała poprzeczka. W 60 minucie Czarni wyprowadzili już skuteczną akcję, którą zamienili na bramkę uderzeniem z bliskiej odległości.

Złomex nie zamierzał się poddawać i pięć minut później odpowiedział drugą bramką Kalisza, który umieścił futbolówkę w siatce po świetnym dośrodkowaniu Kamila Wełny. Zjednoczeni poszli za ciosem i w 74 minucie cieszyli się z wyrównania. Do siatki z bliskiej odległości trafił Patryk Wawrzyńczak, którego wyśmienicie obsłużył Kamil Wełna. Kilka minut później Wawrzyńczak mógł dać prowadzenie Zjednoczonym, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło światło bramki.

Końcowe minuty były niezwykle ciekawe. Dla obu ekip liczył się tylko komplet oczek i nastąpiła prawdziwa wymiana ciosów. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami. Tym samym sprawa pierwszego miejsca została rozstrzygnięta w przedostatniej kolejce sezonu, gdyż pauzujący w ostatniej serii spotkań lider - Wiarusy Igołomia zwyciężył w Sygneczowie 4:3 i zapewnił sobie trium w wielickiej II lidze juniorów. Dla Złomexu w ostatniej kolejce pozostaje walka o utrzymanie miejsca na podium.

Kolejne spotkanie (pojedynek beniaminków rozgrywek) Zjednoczeni rozegrają w piątek 26 czerwca o godz.18.00 w Wyciążach z wymagającym przeciwnikiem - Contrą Sułków.

Będzie to ostatni pojedynek w sezonie 2014/2015!!!