statystyki szczegółowe

Aktualności

NIEWIELKA PRZEGRANA JUNIORÓW. ZŁOMEX - SYGNECZÓW 1:2

• autor: hutniczek1950, 2015-10-10 23:05

W sobotę 10 października juniorzy Złomexu Branice rywalizowali z UKS Sygneczów w ramach 7.kolejki wielickiej II ligi. Po zaciętym, wyrównanym spotkaniu i remisie do przerwy wicelider z Sygneczowa minimalnie pokonał Zjednoczonych 2:1.

Początek rywalizacji należał do gospodarzy, którzy odważnie ruszyli na rywali stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Najlepszą z nich miał Michał Wełna, który w 15 minucie z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Pięć minut później groźnie głową uderzał Sarkowicz, jednak i tym razem "górą" był golkiper przyjezdnych. Zjednoczeni atakowali i dopięli swego w 30 minucie, kiedy futbolówkę do siatki po niepewnej interwencji bramkarza dobił Cichoń.

Ostatni kwadrans pierwszej części zdominowali gracze z Sygneczowa, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 38 minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Chlebowski, który sfaulował przeciwnika i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Będący w bramce Stanecki wyczuł intencje strzelającego, jednak nie zdołał zapobiec utracie bramki. Goście jeszcze przed przerwą w 44 minucie mogli wyjść na prowadzenie, lecz strzał zza szesnastki trafił w słupek.

Po zmianie stron inicjatywę znów przejęła ekipa Zjednoczonych. W 65 minucie szansę na drugiego gola dla braniczan zmarnował Michał Wełna. Jego uderzenie z szesnastu metrów ponownie zatrzymał golkiper rywali. Niewykorzystane sytuacje Złomexu zemściły się w 78 minucie. Prostopadłe podanie ze środka pola przejął napastnik, który w sytuacji "sam na sam" ze Stanecki posłał piłkę do siatki. Zjednoczeni próbowali odrabiać straty w końcowych minutach, głównie ze stałych fragmentów gry. Na cztery minuty przed końcem meczu z rzutu wolnego uderzał Bodek, ale i tym razem ze skuteczną interwencją pospieszył bramkarz gości.

Zawody zakończyły się przegraną Zjednoczonych 1:2 i w szeregach miejscowych z pewnością pozostał spory niedosyt.. Gospodarze postawili rywalom trudne warunki, jednak brak skuteczności w najważniejszych momentach rywalizacji, spowodował iż Złomex pozostał po końcowym gwizdku bez zdobyczy punktowe.

Skład Złomexu Branice: Stanecki - Drąg (46' K.Wełna), Chlebowski, Sarkowicz, Kaczor - Bodek, Wawrzyńczak, Kotusiński (60' Knurowski), M.Wełna (85' Wójcik), Harnik (89' J.Cichoń) - R.Cichoń