Aktualności

PIĘKNE DERBY ZWIEŃCZENIEM SEZONU. ZŁOMEX - BŁYSKAWICA 1:1...

• autor: hutniczek1950, 2016-06-19 22:21
PIĘKNE DERBY ZWIEŃCZENIEM SEZONU. ZŁOMEX - BŁYSKAWICA 1:1 (foto)

Remisem 1:1 (0:1) zakończyło się "derbowe" spotkanie pomiędzy Złomexem II Branice i Błyskawicą Wyciąże rozegrane w ramach 26.kolejki wielickiej C klasy. Do przerwy goście prowadzili po samobójczym trafieniu Dawida Wawrzyńczaka. W drugiej połowie dzięki fatalnej interwencji bramkarza do wyrównania doprowadził Grzegorz Satoła.

Widzów: 150

Skład Złomexu II Branice: Spytek - Stanecki, Perlik, Reguła (60 Strózik Marcin.), Wawrzyńczak K., Sowula, Satoła, Wawrzyńczak Dawid, Wawrzyńczak Damian, Strózik Michał (75 Jakubczak), Rączka,

Składy Błyskawicy Wyciąże: Walczyk - Zyguła M., Małagowski, Zyguła Ł., Urantówka, Kaczmarczyk, Stachowski, Kącki, Gruchała, Wrzosek, Pluciński

Na ostatnie w sezonie 2015/2016 spotkanie Błyskawica przyjechała do Branic pewna awansu do B klasy. Zjednoczonym pozostawała walka o czwartą lokatę z Wieliczanką II Wieliczka.

W pierwszej połowie toczył się wyrównany pojedynek, choć to goście stworzyli sobie ciekawsze sytuacje. W 33 minucie skuteczną interwencją popisał się Spytek, który zatrzymał silne uderzenie z bliskiej odległości. Pięć minut później golkiper Zjednoczonych nie miał już tyle szczęścia, a do kapitulacji został zmuszony przez Dawida Wawrzyńczaka, który nie fortunnie wybijał piłkę i wpakował ją do własnej bramki.

Podopieczni Tomasza Reguły mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, jednak uderzenie z dystansu Sowuli na rzut rożny sparował Walczyk.

W drugiej połowie Złomex poprawił grę w ofensywie, przez co częściej zagrażał bramce rywali. W 65 minucie bliski szczęścia był Rączka, który strzałem z głowy minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Licznie zgromadzona na trybunach w Branicach publiczność długo czekała na pierwsze trafienie Zjednoczonych. Dopiero w 80 minucie gry w kuriozalnych okolicznościach do siatki trafił Grzegorz Satoła. Wpadkę sezonu zaliczył Walczyk, który niezbyt silne uderzenie przepuścił między rękami, dzięki czemu Złomex doprowadził do wyrównania.

W ostatnich minutach obie ekipy miały swoje "piłki meczowe", jednak nie potrafiły ich wykorzystać. W 85 minucie silne uderzenie Rączki zatrzymał Walczyk. Dwie minuty później szczęście uśmiechnęło się do braniczan, kiedy z "ostrego" kąta w boczną siatkę uderzał zawodnik przyjezdnych.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który jest najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Niedzielne starcie zwieńczające sezon 2015/2016 cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyciągnęło na widownię ponad 150 osób. Na ogromne brawa zasługuje postawa lokalnych sympatyków futbolu, którzy przygotowali oprawę godną nie tylko C klasowych boisk. Gorący i przede wszystkim kulturalny doping wspierał zawodników przez niemal całe spotkanie.

Pragniemy również gorąco pogratulować awansu do B klasy drużynie Błyskawicy Wyciąże i liczymy, że w niedalekiej przyszłości będziemy się mogli cieszyć z derbów pomiędzy pierwszymi drużynami naszych Klubów na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

Zdjęcia: Złomex - Błyskawica